+420 377 322 901

Přehled novinek a zajímavostí

Nové produkty a zajímavá řešení

Absolutní kontrola přístupu

Dalším stupněm inovace řídící jednotky automatizovaných skladových systémů Hänel Lean-Lift® je přístup pomocí otisků prstů. V současnosti je jeden z hlavních důrazů kladen na přehled a organizaci přístupu. Řídící jednotka standardně umožňuje přístup pomocí osobního identifikačního průkazu, či hesla. Tyto tradiční způsoby přihlášení jsou nově rozšířeny o snímač otisků prstů.

Přístupový modul na základě otisku prstu vyhodnocuje přístupová práva jednotlivých pracovníků a jejich oprávnění k příslušné skladové operaci. Uvedený způsob identifikace je naprosto jednoznačný. Odpadají náklady na pořízení průkazů a jiných identifikačních prostředků. Otisk prstu je podpisem příslušné skladové manipulace.

Samoobslužná výdejna nářadí pro výrobu

Do oblasti výdejen nářadí vstoupil nový produkt samoobslužného systému. Řídicí software zajištuje přehled o skladových položkách a přímou komunikaci s nadřízeným informačním systémem. Hardware představuje zásuvková skříň Lista LPC.

Žádná klávesnice a periferie, vše se odehrává pouze bezkontaktním způsobem. Uživatel má vymezená přístupová práva a po přihlášení do systému přístup k přiřazeným položkám. Řídicí software elektronicky odemyká jednotlivé zásuvky a sleduje prováděné manipulace.

Hänel řídící jednotka jako SAP terminál

Řídící jednotka Hänel MP 12 N může v módu Host-Web, pomocí protokolu SOAP, komunikovat přímo s informačním systémem SAP. Není nutno používat jakýkoli přídavný hardware nebo komunikační software.

Struktura systému Hänel je přímo přenášena do modulů WM a EWM. V prostředí SAP je možno definovat dialogy, které se následně zobrazují na řídící jednotce.

Není potřeba žádné datové komunikace, protože veškerá data jsou trvale aktuální přímo v prostředí SAP, odkud se předávají do řídící jednotky pouze prostřednictvím povelů k provedení nájezdu police a skladové manipulace.

Nová řídící jednotka MP 0 N pro Hänel Rotomat®

Řízení MP 0 N je zcela novou řídící jednotkou, která je především využívána jako základní řízení u skladových systémů Hänel Rotomat® pro administrativu. Zobrazovací jednotka s vysokým rozlišením umožňuje nastavení potřebného jazykového rozhraní a zvládá i zobrazení grafických symbolů pro obsluhu.

Integrován je rovněž interface pro připojení a komunikaci s řídícím počítačem. Rozšířené funkce zjednodušují a urychlují obsluhu. Možností je integrace dalších systémů nové řady řídících jednotek.